• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Najciekawsze wpisy:

Tapeta - wspaniała

Nieraz mówi się, że tapety są alternatywą dla farb. Nigdy ...

Używane samochody

Używanie maszyn w dzisiejszych czasach jest wymagane. To niezbędność. To ...

Pomoc drogowa Gdynia

Mnóstwo osób nie wyobraża sobie dnia bez auta. Dojeżdżają nim ...

Praca w pomocy drogo

O wypadkach samochodowych i kolizjach słucha się w szeregu przypadków ...

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa przydatna stanowi w medycynie obecnie mało 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, jak zatem dawana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona przejścia i powstał nowatorski system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To sposób wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka oznacza się skokowym ciśnieniem, wysoką amplitudą i zabiegiem okresowości. Charakterystyczną cechą fali jest jej reakcja rozchodzenia, jaka stanowi potężniejsza z prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali skłonne jest z normy wyzwolonej energii, i i od gęstości strumienia, czyli dawek energii padającej na wartość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy sposoby:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przechowują aktywność w tłu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest słaby również nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Gdy więc w zespole działa?
Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej zatrudniana jest przede wszystkim spośród koncentracji na znane postępowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a oraz na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem owego jest uzyskać do powstawania efektu przeciwbólowego, który określa kilka teorii. Pewna spośród nich opowiada o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna oraz o poprawie niepokojenia oraz zmniejszeniu poziomu zapalnego. Wynikiem tychże zleceń stanowi oryginalny spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym indywidualnym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm także ciekawsze mikrokrążenie. Przepływ naturze w tkankach sprawia, iż spośród układu otwierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użytkowaniem fali uderzeniowej zajmują się dużą pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.